Neden Transformal Nefes

Nefese dair..

Beni Transformal Nefes’ e çeken şeyin ne olduğunu hiç sorgulamadım. Bu süreç o kadar hızlı ve kolay gerçekleşti ki, danışanlarım bana sordukça fark ettim hiç sorgulamadığımı. Yaşadığım olaylar, çektiğim sıkıntılar, öfkelerim, “neden ben” sorgulamalarım oldu tabii hayatı yaşarken. Daha doğrusu yaşamaya çalışırken..

Ama neden nefes? Neden Transformal Nefes? Tek bir cevabı var.. İçimde bir ŞEY beni oraya doğru itti. Heyecanlandırdı. Sanki bana ait olanı yeni keşfetmişim ve ona ulaşmanın yoluymuş gibi soluksuz bıraktı. Beni soluksuz bırakan şey nefes almamı sağladı.

Beni dolduran tamamlanmışlık hissi, paylaşımı getirdi ardından. Sadece nefes almak değil, nefesi başkalarıyla paylaşmak ve onlara kendi keşifleri için aracı olmak arzusu doldu içime. Yine içime güvendim ve yola devam ettim. Başkalarına dokundum. Dokundukça dönüştüm, dönüşüme aracı oldum.

Gözlerdeki gerçeği keşfetmeye başladım. Takılan maskelerin ardındaki gerçeği gördükçe, ne kadar aynı olduğumuzu fark ettim.

Dokunmak ardından anlatmayı getirdi. Daha çok insana anlatmak, daha çok insanı tanıştırmak arzusuyla devam etti ve ediyor bu yolculuk.

Şimdi hem nefes alıyor, hem nefese aracılık ediyor, hem de doyasıya paylaşıyorum. Yolunda yerim olan herkesle. Şu anda Ankara’ da, güzel bir stüdyoda, zaman zaman seminerlerde ve fırsatını bulduğum her yerde.

Nefes alanları nefesleriyle tanıştırma arzusuyla.

Zülal