Yolculuk Atölyeleri

Bundan yıllar önce ayna karşısına geçip gözlerimin içine bakarak “Ben kimim?” diye sorduğumda başladı her şey. O zaman bu sorunun ne kadar önemli olduğunun idrakinde değildim. Sadece bir merak ve gizemli görünen bir şeyleri keşfetme arzusu vardı.

Zaman geçti. Sorunun sihirli gücü cevapları getirdi. O soru yeni soruları ortaya çıkardı ve yaşam soruları sorduğum, cevapların geleceğinden emin olduğum bir oyun haline geldi.

Benim için en büyük yardımcı ve yol göstericinin, öğrendiklerimi uygulamaya yönelik gösterdiğim içsel disiplin olduğunu düşünüyorum. Çünkü zaman içinde yine öğrendim ki, bilmek değil bildiğin olmakmış dönüşümü sağlayan en önemli fark.

3 Atölyemiz var. KEŞFET - SAFLAŞ - OL

Bu atölye dizisi, kendi yaşamıma aldığım bilgileri ve bu bilgileri içselleştirmek üzere yararlandığım pratikleri sizlerle paylaşmak, bilginin kendisi olmanıza katkı sağlamak üzere hazırlandı.

“BEN kimim’ den ben NEYİM’ e yolculuk” birçok yaşamı içinde barındıran, dünyevi bir zaman süreci. Ve tabii 3 adet atölye ile aydınlığa kavuşturacağımız bir sorular ve cevaplar dizisi de değil. Bir pusula. Bir el feneri. Yeri geldiğinde bir projektör. Yolunuzu aydınlatsın diye. Kendinizi bilin, bastığınız yeri görün, görmenin tadına varın, hedefe ulaşmaktan ziyade yolun ihtişamını yaşayın diye..

Atölyeler birbirinin devamı şeklinde dizayn edildi. Tüm atölyelere katılma zorunluluğunuz yok. 1. Atölyeyi alıp bırakabilirsiniz ama 2. ye devam edecekseniz 1. yi almış olmanız gerekiyor. Atölyelerin içerikleriyle ilgili bilgi vermeyeceğim. Okuyan herkes için bir şeyler çağrıştırdı ve bu çağrışım yeterli.

Mucizeler Kursu’nun çok sevdiğim bir sözü vardır.

Der ki: “Bu bir çağrıdır, çağrıyı duyan gelir”

Sen de duyanlardansan bekliyorum.

Sevgimle,

Yolculuk Atölyeleri