Zülal'in dönüşüm hikayesi

 

Nefes seanslarını deneyimleyen herkes gibi benim de bir dönüşüm hikayem var. 

Her anlatımımda ucundan da olsa paylaştığım, paylaşırken sizden bir parçaya dokunduğunu bildiğim..

24 yıllık çalışma hayatımın uzun sayılabilecek bir kısmı, sürecin içinde kaybolmuş, kaybolduğunun dahi farkında olmadan, gündelik hayatı kotarabilmek derdiyle geçti. Bu sürecin bana yansıması fiziksel boyutta başlayan ve yıllar içinde kronikleşen ağrılar, zihinsel ve duygusal boyutta zihin doluluğu, öfke ve hayal kırıklığı olarak kendini gösterdi. Bu durumu yaşamın doğalı olarak gördüm uzunca bir süre. Çünkü çevremde gördüğüm çoğu kişi benzer durumları yaşıyor, benzer şikayetleri paylaşıyordu. Ağrılarım arttığında doktora gittim, fizik tedavi aldım, kas gevşeticiler kullandım. Bir süre rahat ettim. Ve sonra tekrar. Ta ki iyice kronik hale gelip yaşam kalitemi bu döngüyle koruyamayacağımı fark ettiğim noktaya gelene kadar. 

 

Nefesle tanışmam çok sevdiğim bir yakınımın nefes seansındaki eşsiz deneyimlerini bana anlatmasıyla oldu önce. Yıllar boyunca sayılarla ilgilenen ve sol beynini kullanan biri olarak anlatılanlar inanılmaz gelmiş olsa da şüpheyle yaklaştım elbet. Bir nefes seansının bu tarz bir deneyimi yaşatmasına inanmak çok mümkün değildi. Üstelik zaten nefes alıyordum ve bu durumda bir seansı farklı kılan neydi?

Şükür ki merakım ön yargılarımın önüne geçti ve sonrakilerin başlangıcı olan ilk seansımı deneyimlememe imkan verdi. Yaşanılanları kelimelerle anlatmak çok zordu. Bedenimde ve zihin/duygu durumumda bir şeyler oluyordu. Anlam veremiyor, her şeyi zihnimde bir yerlere oturtmadan rahat edemeyen ben mantıklı cevaplar bulmaya çalışıyordum.

 

Bireysel seansların ardından katıldığım bir seminer ile nefes yolculuğum devam etti. Biraz daha anlar ve yaşadığım dönüşümleri  fark eder oldum zaman içinde. Hayatım görünürde her şeyiyle aynı devam ediyordu ama yaşadığım deneyimlerle olan ilişkimde belirgin farklar olmaya başlamıştı. Benzer olayları yaşıyor farklı cevaplar veriyordum. Daha tepkiselken ve bu tepkiler daha çok öfke ve tahammülsüzlük olarak ortaya çıkarken daha kabulde ve daha objektif bir yerden bakabildiğim bir noktaya kayıyordu. 

 

Fiziksel rahatsızlıkların zihin ve duygu durumumuzla ne kadar bağlantılı olduğunu öğrenince kendimize neler yapabileceğimizi daha iyi anlıyor insan. İş ve özel hayatımda yaşadığım stres, ortaya çıkan öfke ve üzüntülerdi bedenimde gittikçe kroniklesen ağrıları beraberinde getiren. Öfke ortadan kalktıkça bedenim gevşedi. Bedenimdeki gevşeme yaşam kalitemi artırdı. Yaşam kalitemdeki artış zihin/duygu durumuma olumlu yansıdı ve bu etki katlanarak devam etti ve ediyor.

 

 

Nasıl oluyor da bir nefes seansı böyle bir etki yaratıyor?

Transformal nefes koç ve eğitmenleri olarak yaptığımız seanslarda dikkat ettiğimiz başlıklardan en önemlileri; diyaframın etkin kullanımı, nefesin bağlantılı olması yani nefes alış ve verişin arasında duraksamanın olmaması ve nefes verişin rahat olmasıdır. Bu üç başlığın etkinliği, seans sırasında düşük frekanslı enerjinin yüksek frekanslı enerjiyle karşılaşmasına ve yüksek frekanslı enerjinin düşük frekanslı enerjiyi kalıcı olarak yüksek frekanslı enerjiye dönüştürmesine imkan verir. Her şey gibi duygu ve düşüncelerin de birer enerji olduğu gerçeğinden yola çıkarsak; geçmişten bugüne bedenimizde kayıtlı olan kaygı, korku, endişe, öfke, stres gibi düşük frekanslı enerjinin, sevgi, neşe, huzur, coşku gibi yüksek frekanslı enerjiye dönüşmesi, bilinçaltımızda ve hücre hafızamızda birikmiş olan negatif kayıtlarımızın ve travmalarımızın temizliği Transformal Nefes’in yarattığı elektromanyetik alan sayesindedir. Bu alan seansları güçlü ve etkili kılar.

 

Geçmişteki ben gibi bir yerden bakıyorsan hayata, bedensel ve zihin/duygu alanlarında zorlukların, dalgalanmaların varsa, yaşam kaliteni artırmak için arayışların başladıysa, kendinle buluşmak gibi bir arzu yatıyorsa içinde, bir nefes seansına katılmak senin için iyi bir seçenek olabilir.

 

Her daim sevgi, neşe ve ışıkla,

 

Zülal