Ve o ilk seans "bitse de gitsem" düşünceleriyle başladıysa da...

Merhaba,

Kısır döngülerin, istenmeyen tekrarların ve bedensel şikayetlerin ortasında, bir dost tavsiyesi ile tanıştım Transformal Nefes ile.

Eski bir sporcu ve halihazırda bir antrenör olarak bildiğim tek şey, doğru nefes almayı başarmanın beden sağlığına ciddi anlamda katkıları olduğu ve sadece bunu başarmanın bile kar olduğu düşüncesiydi. Bu düşüncelerle ilk seansa gittim. Yapılacak uygulamayı ve yaşanabilecekleri dinledikçe heyecanlanmamak mümkün değildi.

Ve o ilk seans; “bitse de gitsem, çok yoruldum, zorlandım” düşünceleriyle başladıysa da sonrası ve özellikle yaşanan o muhteşem meditasyon süreci beni tam bir nefes tutkunu yaptı.

Ben bir sonraki seansa hep o meditasyon sürecinin özlemi ile giderken, aslında uzun yılladır beni terk etmeyen kilolarımla vedalaşmaya başladığımı, sığ, sık ve gürültülü nefes alışımın gittikçe düzeldiğini, normalden yüksek atan nabzımın daha normal bir düzeye indiğini keyifle fark ediyor ve 9 ay önce başladığım nefes seanslarında daha ne mucizelerle karşılaşacağımı da merak ediyorum.

Beni daha sağlıklı ve mutlu hissettiren bu olgu ile yolumu kesiştiren dostuma ve beni bu yolculuğa çıkaran sevgili nefes koçuma çok teşekkür ediyorum.

“İhtiyacım olan her şey benim karşıma çıkar.”

Hakan Dinler
hakandnr@gmail.com