Meğerse bu seanslar benim gibi güçlü (!) buzlar kraliçeleri içinmiş:)

Nefes ve Mindfulness temelli bireysel koçluk seansları benim için çok şaşırtıcı ve güzel bir deneyimdi. Genelde psikoloji ile ilgili her türden çalışmaya şüpheci ve analitik yaklaşan ben, seanslardan önce fazla nefes alıp vermek nedeniyle oksijen çarpması bir şey yaşayacağımı düşünmüştüm, bunun da sarhoşluk benzeri bir etkisi olacağını ve kendimi iyi hissediyormuşum gibi bir yanılsamaya kapılabileceğimi farz etmiştim. Bedenimde oluşan bu türden hisler hikâyenin meğerse çok küçük bir kısmıymış. Meğerse bu seanslar benim gibi güçlü (!) buzlar kraliçeleri içinmiş. Çünkü çok önce buz katmanları altında ne olduğunu unutmuşum ve en önemlisi neyi unuttuğumu da unutmuşum. Kendimle, duygularımla tekrar bağ kurmak inanılmazdı.

Bu seanslarda en çok hoşuma giden şey Zülal Hanım’ın sakin enerjisiyle tanışarak birlikte bana bir dilek tutturma çabalarımızdı:) “Bu bana şöyle davransın”, “Hayatımda şöyle bir değişiklik olsun” dan bir an olsun uzaklaşarak dileklerimin bana ne hissettirmesini arzuladığım üzerine düşünmek, egzersiz yapmak seçeneklerimin ne kadar çok olabileceğini göstermesi açısından eşsizdi.

Bu seanslar kendi duygularımın, isteklerimin, önümdeki seçeneklerimin, tutumlarımın nedenlerinin farkına vardım. Stres içerisinde önemli bulduğum şeyleri erteleme huyumun üstesinden gelmeme yardımcı oldu.

Zülal Hanımla daha önce hiç tanışmamıştım, bir arkadaşım sayesinde bir araya geldik. Her şeyden önce karşısındakini dinleyen, anlayan, zeki ve nazik bir eğitmen olduğunu düşünüyorum. Bir sürü hikâye dinleyip, anlatan kişinin farkına varamadığı olayların ana temasını görmek -hele ki çok alışılagelmiş bir şey de değilse- hiç de kolay bir şey değil. Zülal Hanım bunu çok büyük bir incelikle yapıyor, üstelik tarzı hiç de “ben bilirimci” değil. Nefes seanslarında ortaya çıkan uyum, birlik ve güven de çok ama çok değerli. Sadece bu alandaki deneyimi, almış olduğu eğitimleri (ki oldukça fazla) değil, insanların enerjilerini okuyabilme, onlara yansız ve olduğu gibi yaklaşabilme yeteneğiyle Zülal Hanımın çok özel bir yeteneğe sahip olduğunu düşünüyorum.

Semiha 27.01.2022